Naujienos

2022-05-16

Kviečiame visus į “Ramučių kiemo išpardavimą2022-06-04 (10-14val.)

Nuo 19val.  – Šeimų piknikas “Pamaitink uodus” ir kinas po atviru dangumi  prie Ramučių kultūros centro (Centrinė g.26C)

Bus gyvos muzikos, nemokami pripučiami batutai,  užsiėmimai vaikams ir daug gero laiko kaimynų bendrystėje. Maloniai kviečiame dalyvauti!

Prekiautojus kviečiame registruotis čia:

https://bit.ly/3NiuPMp

Visų patogumui sukūrėme žemėlapį su pažymėtais prekybos taškais (raudonas simbolis) ir pramogų vietomis (žali simboliai).

Aktuali innofrmacija skelbiama Facebook grupėje “Ramučių gyventojai”

https://www.facebook.com/groups/ramuciu.gyventojai/permalink/1324597628029005

Užduotis rasit: prie Kultūros centro (Centrinė g.26C) ir Dvaro g.24

2021-09-29

Jau antri metai, kai Asociacija “Mūsų teisė” pasinaudoja  nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo veiksmų  planuose numatyta galimybe laimėti konkurso būdu lėšas projektams pagal 1.1.4 priemonę “Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse”. Lėšas finansavimui skiria Socialinės Apsaugos ir Darbo ministerija. Pagal šią priemonę bendruomenių akcijų bei iniciatyvų, skirtų viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, organizavimas, siekiant tamsiuoju paros metu (prieškalėdiniame laikotarpyje) apšviesti dekoraciniais elementais atnaujintą Ramučių kultūros centro pastatą kartu su mokykla bei biblioteka. Buvo pateikta konkursui paraiška “Šviečiantis Ramučių kultūros židinys 2021”.   Ši priemonė, tai  projekto „Šviečiantys Ramučiai 2020“ tąsa, kai konkurso būdu laimėtos lėšo praėjusiais metais buvo panaudotos Ramučių Centrinės gatvės elektros stulpų dekoracijai šviečiančiomis girliandomis. Šių metų teiktas projektas “Šviečiantis Ramučių kultūros židinys 2021” taip pat laimėjo konkursą ir jį sudarė dvi dalys: “Šviesa prieš tamsą” ir “Noriu tobulėti”

Kauno r. savivaldybės dėka atnaujinamas Ramučių kultūros centras. Jo pirminis etapas – atnaujintos pradinio mokymo klasės, kultūros centras , biblioteka, viešosios erdvės – duris atvėrė 2021 rugsėjo 1-ąją dieną. Siekiant gražinti aplinką, atveriant daugiau galimybių įprasminti atnaujinto pastato geresnę vizualizaciją , numatytas papildomas pastato išorinis apšvietimas  kalėdinėmis dekoracijomis languose,  kuris  prieššventinėmis ir švenčių dienomis, suteiks atnaujintam  pastatui patrauklumo. Tamsiuoju metų laiku, prieškalėdiniame ir kalėdiniame laikotarpyje kultūros centro pastato apšvietimas netgi gerins visos Ramučių bendruomenės gyventojų psichikos sveikatą, suteikdamas ne tik daugiau šviesos, bet ir sukeldamas teigiamas emocijas. Tai būtų projekto dalis vadinama – „Šviesa prieš tamsą”

Kita  projekto dalis „Noriu tobulėti“ palies Karmėlavos B. Buračo gimnazijos Ramučių pradinio ugdymo skyriaus  moksleivius. Rudens atostogų metu –jiems bus sudaryta puiki galimybė padidinti tikslingą pradinių klasių mokinių užimtumą, tobulinant jų edukacinius bei socialinius gebėjimus. Pasitelkiant Ramučių bendruomenės savanorius (VDU kalbų dėstytoją ir  tautodailininką) bei bendradarbiaujant su Ramučių kultūros centro darbuotojomis ir bibliotekos vedėja, numatomos 5 dienų edukacinės pamokėlės, t.y. daugiakalbiškumo lavinimas – anglų, prancūzų, ispanų kalbų pradmenys bei tapybos ant drobės pradžiamokslis.

Ši asociacijos “Mūsų teisė” patirtis byloja apie pačios bendruomenės narių iniciatyvas “iš apačios”, o tuo pačiu ir yra gero bendradarbiavimo tarp nevyriausybinių organizacijų, savivaldos institucijų, svaraus palaikymo “iš viršaus”, t.y. savivaldybės administracijos,  ir rezultatus duodančio susikalbėjimo pavyzdys.

 

2021-06-05 nuo 10-14val. kviečiame į pirmąjį Ramučių kiemo išpardavimą!

Prekyba vyks visuose Ramučiuose tiesiai iš kiemų!  Daugiau informacijos rasite čia: https://www.facebook.com/groups/ramuciu.gyventojai/permalink/1087136638441773/

Prekybos vietos, kuriose vyks prekyba :

Dvaro g./Beržų g. kampas – ten bus daugiau prekeivių ir gali atvykti bet kas su savo rakandais, tik prašom užsiregistruoti žemiau formoje. O 10-12val. ten lauks ir Burbulų dėdė🥳
*Dvaro g. 26 – daug ko bus ir pigiai 🙂 daaug bižuterijos (mergaitėm 9-14m), kuprinės, paveikslai, knygutės, daug stalo žaidimų, drabužių, avalynės, riedučiai su apsaugom, įvarių rakandų ir t.t🤩
*Dvaro g.27 – autorinė ažuolinė puošta girnos paveiksliukais smėlio dėžė, kažkas bus iš etnografijos..
*Centrinė g.29A – BUS VISKO ir DAUG: taip pat prekiausim ir spragėsiais 🍿, limonadu, saldumynais🥳
*Beržų g.17 – bus naminių vištų kiaušinių, rankdarbių, gėlės, mažas versliukas gal iš tos vietos , sako, gali išaugti. Pirmas bandymas bus, palaikykim 😉
*Beržų g. 8 ✔️
*Beržų g. 33 – dvi mažos mergaitės labai lauks savo prekybos aikštelėje 🥰
*Beržų g. 64- turėsime gruzdintuvę, knygų, molinių indukų(čenakinės), įvairių buities smulkmenų
*Pienių g. 9 – viskas bus “dovanojama”(indai, drabužiai, žaislai, t.t).
Pasiimti patiems 😲
*Pienių g. 10 – Lauksim pirkėjų 👌
*Gluosnių g.3A – vaikiški (4-6 metų) drabužiai, avalynė , žaislai 🥰 Labai lukiame
*Liepų g.7 ✔️
*Zversos g.44 – Prekiaus augalais🌱
*Zversos 19 ✔️
*Upelio g.1 – Turime gėlių pasipuošti terasoms,palangėms,balkonams (išpardavimo kaina 👍),.Važiuoti Ramioji gatve ir sukti dešinėn 🌺
*Parko g.25 – prekiaus savo gamybos rankų darbo bižuterija🌟
*Bielinio g.30 – prekiaus vaikų daiktais, žaislais, drabužėliais, avalyne, smulkiais namų rakandais,. Patys norėtų įsigyti moterišką bei vaikišką dviračius!👏
*Bielinio g.22 – sofa-lova dovanojama 👍 Pasiimti patiems
REGISTRACIJA VYKSTA ČIA. 👇Bet jei neužsiregistruosit – vis tiek galit prekiauti, tik pasipuoškit balionias, kad būtų lengva jus kitiem rasti. Prekybos dieną – galėsit visi kelti savo foto iš prekybos vietos į Ramučių Facebook grupę “Ramučių gyventojai” ir kviestis pirkėjų 🙂

2021 metais mūsų bendruomenė nesustoja. “Mūsų teisės” narių iniciatyva ir pasijungus kitus gyventojus nusprendėm truputį pabandyti pagražinti Ramučius. Startuojam su mini projektėliu “Žydintys Ramučiai”.   Nusprendėm Centrinėj gatvėj esančius žolės plotelius tarp gatvės ir takų užsėti įviarių lauko gėlių mišiniu ir leisti natūraliai sužydėti tiem ploteliam su žydinčios pievos vaizdu. Rudenį planuojam tuose ploteliuose dar:

  •  Įsodinti krokų ir mažų narciziukų svogūnėlius gausiai, kad jau pavasarį pradėtų žydėti mūsų Ramučiai.  O vasarą juos pakeistų natūraliai žydinti pievelė.

2020 metais norėdami pratęsti “Šviečiančių Ramučių kiemų 2019” temą,  parašėme projektą “„Šviečiantys Ramučiai 2020“ Centrinės gatvės kalėdiniam apšvietimui įgyvendinti. Turime 53 vnt naujai pastatytus stulpus, kuriuos norėtume papuošti ir suteikti gyventojams šventinę nuotaiką Kalėdiniu  laikotarpiu bei taip prisidėti prie gražėjančių Ramučių.   Dekoracijos dydis 0,9×0,75m, formą ir spalvą išsirinko mūsų asociacijos nariai bendru  sutarimu, atsižvelgdami į bendrą maksimalią sumą, kurią galima būtų gauti , rašant projektą. Projektas sulaukė sėkmės ir jam buvo pritarta. Asociacija “Mūsų teisė”  pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kauno rajono savivaldybe, kuri šias lėšas paskirsto seniūnijom pagal bendruomenių patvirtintus projektus. Lėšas finansavimui skiria Socialinės Apsaugos ir Darbo ministerija pagal nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Projektas sėkmingai įgyvendintas ir 2020 12 03 dieną Centrinė g. buvo uždegtos Kalėdinės dekoracijos.

Ramučiai. Centrinė g.

Projekto vizualizacija

2019 gruodį suorganizavome “Šviečiantys Ramučių kiemai 2019” konkursą čia gyvenantiems gyventojams bei juose įsikūrusioms įmonėms. Idėja buvo – raginti gyventojus bei įmones puošti savo kiemus ir taip gražinti mūsų Ramučius. Skyrėme 200 eur prizą konkurso nugalėtojams.  Džiaugiamės gausiu dalyvavimu ir stipriai pagražėjusiais Ramučiais šventiniu žiemos metu. Daugiau informacijos apie šį konkursą rasite apsilankę mūsų Facebook grupėje “Ramučių gyventojai”

https://www.facebook.com/groups/ramuciu.gyventojai

Video filmukas  (klausyti su muzika):  https://www.youtube.com/watch?v=EUAqF9foYQo

Daugiau apie mūsų veiklas rasite čia (Veiklos ataskaitos)

https://www.registrucentras.lt/jar/p/dok.php?kod=303018946

2019 vasarą paruošėme atnaujintą Ramučių parkelio projektą prie tvenkinio pagal bedruomenės poreikius  ir aptarėme galimybes su Kauno rajono administracija bei Karmėlavos seniūne apie galimybę tokį jį įgyvendinti. Naujojo “Šviečiančio parko” idėjai niekas  neprieštaravo, idėjas sveikino, mums talkino ladšafto specialistas  Tautvydas  Gurskas (“Žali sodai”).  Administracija pažadėjo, kad ieškos lėšų jį pradėti įgyvendinti dar 2020 metais. Suprantame, kad mūsų  idėjos nėra pigios ir lėšos, kurių  prisireiks bus nemažos. Tačiau bendromis jėgomis sutarėme, kad ieškosime visi lėšų ir bandysime pritraukti įmones prisidėti prie šio parkelio projekto įgyvendinimo. Labai raginame ir kviečiame  ir Ramučių gyventojus taip pat prisidėti, kiek kas gali savo lėšomis (pervesdami į mūsų asociacijos sąskaitą , kurią rasite sklityje “Parama”)  ir įgyvendinti mūsų  svajonių parkelį : su gausiu medžių, takų apšvietimu, dengta scena renginiams vykti, naujais takeliais, suoleliais bei atnaujinta augmenija, šviečiančiu tilteliu ir  fontanu,  išvalytu tvenkiniu,  poilsio zonomis….

Jei mumis tikite, prisidėkite prie mūsų!  Kiek surinksime lėšų, tiek jos bus skirtos Ramučiams gražinti.  Prisidėsime  ten, kur matysime, kad lėšų trūksta.  Visas ataskaitas apie lėšų panaudojimą visuomet viešinam. O  remėjams, prisidėjusiems 1000 eur ar daugiau – esame numatę parkelyje įamžinti jų indėlį su  jų vardu ar logotipu. Daugiau informacijos galite kreiptis į primininkę Gretą Varnaitę-Venskienę :  el.p info@musuteise.lt arba tel. +370698 48353

Norime, kad mūsų parkelis šviestų taip, kad jį  matytų lėktuvai, pakilę virš Karmėlavos oro uosto….:) 

6poilsio lieptas