Apie bendruomenę

Asociacija “Mūsų teisė” buvo įkurta 2013 metais Ramučių ir Sergeičikų gyventojų iniciatyva. Pati pradžia buvo susijusi su piliečių teisių gynimu, prasidėjus planams greta Ramučių gyvenvietės statyti Kauno Kogeneracinę atliekų deginimo jėgainę. Tačiau gyventojų niekas negynė, todėl asociacijos veikla buvo nukreipta į tai, kad apginti gyventojų teises į švarią ir saugią aplinką. Teko ilgai savo teises ginti teismuose prieš galingą ir didelį objektą. Kol vyko procesiniai veiksmai – statybos buvo pristabdytos, nors turėjo prasidėti dar 2014 metais. Tačiau neilgam… 2016 metais, jau pakeitus Kauno LEZ teritorijos paskirtį – tokios statybos vis tik buvo leistos ir teisinė kova, deja, buvo pralaimėta. Tačiau pagrindinė idėja – saugoti mūsų teisę į švarią ir neužterštą aplinką ir toliau tęsiasi.

2018 metų gale asociacija pritraukė gausesnį būrį aktyvių, pilietiškų ir neabejingų Ramučių bei Karmėlavos gyventojų. 2018 spalį buvo išrinkta nauja asociacijos pirmininkė, ilgametė Ramučių gyventoja Greta Varnaitė-Venskienė. Taip pat atsinaujino ir asociacijos valdyba. Prisijungė gausus būrys Ramučių aktyvistų, kurie nusprendė, jog asociacijos veiklą reikia tęsti ir tuo pačiu padėti savo gyvenvietei savo darbais, iniciatyvomis , gebėjimais ir kompetencijomis. Mūsų asociacija jungia labai įviarių profesijų ir specializacijų žmones: gydytojas, verslininkas, IT specialistas, chemikas, fotografas, verslo konsultantas, inžinierius, aplinkosaugininkas, logistikos vadybininkas ir t.t.

Jei esi Ramučių gyvenvietės gyventojas ir esi neabejingas, kas vyksta pas mus bei nori prisidėti savo darbais ir turi idėjų, kaip padaryti Ramučius pačia geriausia vieta gyventi – prisijunk prie mūsų narių! Parašyk mums el.paštu info@musuteise.lt ir tapk mūsų komandos nariu! Kartu galime nveikti daugiau!

foto Darius Merkšaitis

Apdovanojimas „Už atstovavimą vietos gyventojams, sprendžiant aplinkosaugos klausimus“, 2022 Raudondvaris, Kauno raj.